Hlavní navigace

Pracujete v Rakousku a nevíte, jak na důchod? Radu dostanete ve Vídni

Sdílet

Jiří Hovorka 29. 5. 2018

Pracovali jste v Rakousku a nemáte úplně jasno, jak to bude s důchodem? Pro radu si můžete zajet do Vídně. Letošní mezinárodní poradenský den se uskuteční ve středu 6. června 2018 v hlavním městě Rakouska. Konzultace připravuje a odborně zajišťuje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve spolupráci s rakouským nositelem důchodového pojištění Pensionsversicherungsanstalt (PVA).

Zájemci tak mají jedinečnou možnost obrátit se na odborníky obou zemí s dotazy, které se týkají jejich důchodového pojištění. Cílem tohoto mezinárodního důchodového poradenství je především informovat občany, kteří získali doby pojištění na území České republiky a Rakouska, o tom, jaké jsou v souladu s platnými nařízeními Evropské unie podmínky nároku na důchod v obou státech, říká Jana Buraňová, tisková mluvčí ČSSZ.

Poradenský den proběhne ve středu 6. června 2018 na ústředí PVA ve Vídni, na adrese Friedrich-Hillegeist-Straβe 1, a to od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin. Konzultace jsou poskytovány bezplatně s možností využití tlumočení.

O konzultace je tradičně velký zájem, proto doporučujeme se předem objednat, říká Buraňová. Objednaní klienti budou mít při konzultacích přednost. Čas konzultace si lze domluvit na telefonních číslech:  +43 503 03–391 05 a +420 257 062 978. Tým konzultantů bude tvořit vždy český a rakouský odborník, pro jednotlivé konzultace je vyhrazen dvacetiminutový interval.

Ten, kdo se rozhodne využít možnosti konzultace, by s sebou měl mít průkaz totožnosti, doklady o pojištění (především ty, na kterých je uvedeno rodné číslo a rakouské číslo pojištění), případně také korespondenci s institucemi důchodového pojištění apod.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).