Hlavní navigace

Pozor na pražské "popeláře". Snaží se z lidí vymámit peníze

Sdílet

Gabriela Hájková 9. 11. 2017

Podvodníci vydávající se za pracovníky společnosti Pražské služby obcházejí domácnosti a snaží se z jejich členů vylákat peníze. Jednou muži v oranžových vestách nebo pracovních kombinézách vybírají peníze na vánoční večírek, po druhé prosí o příspěvek na rozlučku s odcházejícím kolegou. Jindy se skládají na pohřeb kamaráda. Všechny tyto historky jsou smyšlené. Zaměstnanci Pražských služeb mají jakékoliv podobné aktivity striktně zakázány, informuje zpráva společnosti Pražské služby. Vyplývá z ní, že tyto pokusy o podvod se opakují každý rok před Vánoci, jen s nimi falešní popeláři začali letos nezvykle brzy.

Pražské služby zatím evidují čtyři pokusy, které se odehrály na Praze 9, v Záběhlicích, na Smíchově a na Spořilově, zatím se nepodařilo nikoho dopadnout.

Každému, komu se před dveřmi objeví člověk vybírající peníze jménem popelářů, doporučujeme zavolat policii. Jedná se o podvodníky, kteří prvoplánově zneužívají dobrosrdečnosti Pražanů, zdůraznil tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).