Hlavní navigace

Používáním platební karty k placení lze přijít na slušné peníze

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 20. 7. 2009

Pokud se platební karta nepoužívá jen k výběrům hotovosti, ale často se s kartou platí, lze snadno získat finanční výhody při placení kartou. Je však potřeba mít tu „správnou“ kartu, protože ne všichni vydavatelé platebních karet nabízejí připsání finančního bonusu za platbu kartou.

V současné době je na karetním trhu mnoho typů platebních karet, které motivují své držitele k placení kartou. Mezi nejčastější motivační programy patří připisování věrnostních bodů za peníze utracené při platbě kartou, kdy body lze směnit za reálné zboží nebo služby z katalogu. Touto cestou jde například Citibank, Česká spořitelna, Diners Club, Essox, Poštovní spořitelna, Raiffeisenbank a UniCredit Bank. Ale ne všechny platební karty těchto vydavatelů umožňují čerpat výhody za platbu u obchodníků, vydavatelé často zvýhodňují pouze vybrané tipy platebních karet, nejčastěji kreditní karty nebo jeden konkrétní produkt z jejich nabídky.

Druhou cestou pro získání bonusů za platbu kartou je připsání finanční odměny přímo na platební kartu, resp. bankovní účet, ke kterému je karta vydána. Držitel karty tak může finanční bonus přímo použít a nemusí jej směnit za katalogové zboží nebo služby. Tuto možnost však nabízejí pouze tři vydavatelé karet, a to Cetelem, Citibank a GE Money Bank. Finanční bonus u Cetelem je 1,5 % z obratu kartou, Citibank nabízí bonus u dvou typů kreditních karet a dosahuje výše 1–2 % z obratu kartou. GE Money Bank nabízí finanční výhody za platbu kartou u všech svých debetních a dvou kreditních karet ve výši 0,4–1 % z obratu. Že přitom nejde o malé peníze, potvrzuje i tisková zpráva GE Money Bank, která uvádí, že od května loňského roku, kdy banka službu zavedla, převedla klientům, kteří platí kartou již více než 27 milionů korun.

U ostatních českých vydavatelů karet však finanční i nefinanční bonusy budete hledat marně a jejich platební karty slouží jen k placení a výběrům hotovosti.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 7. 2009 8:51

  007j (neregistrovaný)
  platíme 100koruny na poplatcích a oni nám vrátí pár korun a dělají jak je to skvělý
  já v ge zaplati 30+65+30kč za tp který neproběhl zrušení tp a následný výběr, doslovně banka nic neudělala a 125kč v prdeli když mě to naprdlo tak jsem to pí. řekl at něco vystornuje, že tolik neplatím své bance za vedení celého roku, smála se,že je vše v pořádku a odvolávala se na všeob. podmínky.
  Píši to proto že poplatky jsou smluvní a když s nimi nesouhlasíte tak je jinde po dohodě s vedoucí zruší a gecb se Vám vysměje , jak dlouho si to necháme líbit
  007j.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).