Hlavní navigace

Poslat peníze do nové banky či záložny může být problém

Dalibor Z. Chvátal

Využíváte-li služby nových bank nebo družstevních záložen, počítejte s tím, že peníze do nich tak snadno nepošlete. Některé konkureční banky je jednoduše „neznají“: v systému jejich internetového bankovnictví bankovní kód nové banky nelze zadat ani manuálně, ani jej nelze vybrat z předdefinované nabídky. Přitom Česká národní banka na svých webových stránkách i v platebním systému Certis všechny tyto údaje pravidelně aktualizuje.

Nejde však o konkurenční boj, to jen odpovědní pracovníci bank nebo záložen na aktualizaci seznamu nekladou takový důraz, jak by měli. Jedinou možností je pak zadat příkaz k úhradě písemně na pobočce banky (za poplatek).

Artesu stále neznají menší banky

Peníze do Artesa záložny (kód banky 2220) k 29.7.2010 ne­pošlete AXA Bank, Banco Popolare, Raiffeisenbank im Stiftland a záložny Unibon.

Záložnu Creditas nezná ani jediná velká banka

Záložnu Creditas (kód banky 2250) pak k 29.7.2010 nezná drtivá většina bank, takže seznam by byl velmi dlouhý. Proto jsme to vzali opačně a uvádíme banky či záložny, ze kterých do této záložny přes internetové bankovnictví peníze teoreticky pošlete (prakticky ne, její bankovní kód není aktivní, je pouze přidělený): Akcenta, Evropsko-ruská banka, Fio banka, Oberbank, Peněžní dům, Raiffeisenbank im Stiftland.

Našli jste v článku chybu?
  • 16. 8. 2010 16:12

    markot (neregistrovaný) ---.122.broadband6.iol.cz

    Když se článeček dnes objevil znovu s dnešním datem, proč neobsahuje i aktuální informace? Popisuje jen stav k 29.7. Přitom třeba mBank již dnes záložnu Creditas v IB má a 29.7. ji neměli prý z toho důvodu, že oficiálně ČNB informovala, že se stává Creditas účastníkem Certis k 1.8.2010, takže onoho 29.7. by oficiálně stejně platbu přijmout nemohla. Proto do IB Creditas přidali až k 1.8. Jak je to u jiných bank nevím, ale možná docela podobně.