Hlavní navigace

Poradenský den k důchodům se uskuteční v květnu v Nitře

Sdílet

Veronika Doskočilová

Těm, kteří mají pracovní minulost v České republice i na Slovensku a blíží se jím důchodový věk, nabízí Česká správa sociálního zabezpečení každoročně možnost získat podrobné informace o nároku na důchod v obou státech. Tuto možnost nabízí vždy v rámci poradenského dne, který se koná od roku 2014 dvakrát ročně, a to střídaně buď v České republice nebo na Slovensku.

Letos se setkání uskuteční ve čtvrtek 10. května 2018 na pobočce Sociální pojišťovny v Nitře (Slančíkovej 3) a to od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00.

Na místě se dozvíte,  jaké jsou podmínky nároku na důchod v obou státech, jak postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady k podání žádosti potřebujete apod.

Tomuto tématu jsme se také podrobně věnovali v článku Pracovali jste ještě za ČSFR? Přiznání důchodu má pro vás specifická pravidla.

Na konzultaci je nutné se předem objednat na telefonním čísle +421 906 173 211 nebo na e-mailu nikola.sutovska@socpoist.sk. S sebou si vezměte občanský průkaz nebo cestovní pas a také doklady o svém důchodovém pojištění, případně korespondenci s oběma institucemi a další související dokumenty.

Poradenství je poskytováno bezplatně.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).