Spočítejte si...

Zavřít

Poplatky za vedení hypoték a úvěrů jsou v pořádku, zamítl stížnost Ústavní soud

Boj klientů za navrácení poplatků za vedení úvěrů a hypoték zřejmě směřuje k neúspěšnému konci. Ústavní soud totiž zamítl stížnost ženy, která žádala od České spořitelny sedm tisíc korun. Banka od ní měsíčně vybírala 150 Kč za vedení úvěru. Podle ženy neoprávněně, podle Ústavního soudu bylo však konání banky v pořádku.

Úterní rozhodnutí bude pravděpodobně směrodatné také pro další podněty, které Ústavní soud k problematice dostal. Dosud je jich více než sto. V rozhodnutí je zdůrazněno, že soud rozhodoval o ústavnosti zásahu do práv stěžovatelky, nikoliv o bankovních poplatcích jako takových.

Stížnost směřovala na to, že klientka banky nevěděla, jaké služby jsou jí za 150 Kč měsíčně poskytovány. Podobné poplatky by rádo zpět více než 300 tisíc klientů. Po rozsudku Ústavního soudu se snížila pravděpodobnost, že se jich dočkají.

Úvěry ze stavebního spoření ničí levné hypotéky Povinné ručení loni podražilo o 7 %        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
15. 4. 2014 11:34 Nový

nechapu ty blby co zadaji vraceni poplatku

Sam sem mel taky hypoteku, poplatek za vedeni uctu je samozrejme totalni nesmysl, ale kdyz holt neco podepisu a pak zpetne zacnu rikat, ze se mi nelibi co sem podepsal je totalni nesmysl!

Jina vec je, ze v dobe kdy sem bral hypoteku meli tento poplatek prakticky stejny ve vsech bankach, takze spise se mel trestat kartel bank a ne si vzpomenout, ze ted uz poplatek nechci.