Hlavní navigace

Poplatky za vedení hypoték a úvěrů jsou v pořádku, zamítl stížnost Ústavní soud

Sdílet

David Sillmen 15. 4. 2014

Boj klientů za navrácení poplatků za vedení úvěrů a hypoték zřejmě směřuje k neúspěšnému konci. Ústavní soud totiž zamítl stížnost ženy, která žádala od České spořitelny sedm tisíc korun. Banka od ní měsíčně vybírala 150 Kč za vedení úvěru. Podle ženy neoprávněně, podle Ústavního soudu bylo však konání banky v pořádku.

Úterní rozhodnutí bude pravděpodobně směrodatné také pro další podněty, které Ústavní soud k problematice dostal. Dosud je jich více než sto. V rozhodnutí je zdůrazněno, že soud rozhodoval o ústavnosti zásahu do práv stěžovatelky, nikoliv o bankovních poplatcích jako takových.

Stížnost směřovala na to, že klientka banky nevěděla, jaké služby jsou jí za 150 Kč měsíčně poskytovány. Podobné poplatky by rádo zpět více než 300 tisíc klientů. Po rozsudku Ústavního soudu se snížila pravděpodobnost, že se jich dočkají.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 4. 2014 11:34

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

    Sam sem mel taky hypoteku, poplatek za vedeni uctu je samozrejme totalni nesmysl, ale kdyz holt neco podepisu a pak zpetne zacnu rikat, ze se mi nelibi co sem podepsal je totalni nesmysl!

    Jina vec je, ze v dobe kdy sem bral hypoteku meli tento poplatek prakticky stejny ve vsech bankach, takze spise se mel trestat kartel bank a ne si vzpomenout, ze ted uz poplatek nechci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).