Hlavní navigace

Polovina Čechů chce do půl roku změnit práci. Motivací jsou peníze i vzdálenost

Sdílet

S klesající nezaměstnaností se Češi postupně přestávají bát o práci. Ukázal to průzkum personální agentury Grafton Recruitment. Chuť měnit zaměstnání je nejvyšší za posledních 5 let.

Více než pětina (23 %) dotázaných uvedla, že se chystá své zaměstnání změnit do 1 měsíce. Dalších 45 % respondentů to má v plánu do půl roku. Nejvíce motivujícím faktorem stále zůstávají peníze a jsou nejdůležitějším argumentem pro případný odchod ze současného zaměstnání. Mezi další důvody pak patří zejména touha po kariérním růstu a potřeba změny.

Při zvažování nového místa má pak velký vliv také místo výkonu práce, vzdálenost a typ smlouvy, který je uchazeči nabídnut. Případné benefity až tak velkou roli nehrají. Dle našeho průzkumu se v uplynulém roce zvýšila mzda 53 % respondentů, větší polovině se také rostla hodnota benefitů. Jejich cenu však uchazeči vnímají níž, než ve skutečnosti je, protože celou řadu poskytovaných výhod již považují za standard, nikoliv benefit. Typickým příkladem jsou stravenky, říká Jitka Součková, marketingová manažerka Grafton Recruitment.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).