Hlavní navigace

Názor k aktualitě Pokuty u EET neustále rostou. Celkově už podnikatelé zaplatili 65 milionů od Marv - Zkuste výroční zprávy Agrofertu:))) Jak vyplývá z výroční zprávy...

 • 22. 4. 2018 16:39

  Marv (neregistrovaný) 82.202.69.---

  Zkuste výroční zprávy Agrofertu:)))
  Jak vyplývá z výroční zprávy za rok 2016, Agrofert zaplatil na dani z příjmu celkem 1,505 miliardy korun, což je zhruba o 30 milionů méně, než kolik společnost získala na dotacích.
  Trochu v souhrnu:
  V letech 1998 až 2013 stát přiznal vybraným dceřiným společnostem Agrofertu pobídky za 2,15 miliardy korun. Při zmíněných 16 letech to vychází v průměru na 130 milionů korun ročně.

  Zatímco v roce 2013 byly u Agrofertu investiční pobídky na nule, v roce 2014 se vyšplhaly na 1,47 miliardy korun. V celé historii Agrofertu se tak jedná o rekordní částku. Jednalo se přitom o investiční pobídky ve formě daňové slevy, kterou schvaluje Ministerstvo financí. Za „rok Babiše-ministra“ tedy získal Agrofert skoro stejné úlevy jako za šestnáct let, kdy resort financí řídili jeho předchůdci.

  Že někdo nedokáže najít výroční zprávu Agrofertu se zdá neuvěřitelné. Ale svět je plný překvapení a laťku při debatách s voličí ANO je nutné neustále snižovat.

  A můj příklad nepokulhává vůbec. Nevydání účtenky za 15 Kč, která způsobuje teoreticky státu škodu 3 Kč na DPH by měl normálníní úředník řešit domluvou. Jenže, jak píšete EET není o DPH. A to je přesně ono - smyslem není zvýšit výběr daní ale permanentní buzerace a šikana. Proto je nutné drasticticky trestat sebemenší prkotinu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).