Hlavní navigace

Pohonné hmoty v ČR prudce zlevňují, benzin je v polovině krajů pod hranicí 30 korun

Sdílet

Jiří Velinský

Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic i nadále prudce klesají, v polovině krajů se benzin Natural 95 prodává v průměru pod hranicí 30 korun. Jak dále vyplývá ze čtvrteční zprávy společnosti CCS, litr Naturalu 95 je k mání v průměru za 30,01 Kč, nafty za 30,97 Kč.

Příčinou je klesající cena ropy na světových trzích, uvedl v pondělí Petr Čermák, analytik společnosti Colosseum. Prudký propad cen ropy povede v tomto týdnu k dalšímu poklesu cen pohonných hmot, který se bude pohybovat v řádech desetihaléřů. Cena benzinu by se po delší době mohla poprvé podívat pod hranici 30 Kč za litr, cena nafty pak pod 31 Kč za litr, předpokládal Čermák.

Na jeho slova došlo už v polovině týdne. Cena nejprodávanějšího druhu benzinu klesla za poslední tři dny hned v sedmi krajích pod magickou hranici 30 korun. Nejvíce se zlevňovalo na Plzeňsku (o 39 haléřů). Následuje Karlovarský kraj, který se díky poklesu o 37 haléřů dostal znovu na první místo pomyslného žebříčku s průměrnou cenou 29,70 Kč. Praha na svoje krátké vedení může už jen vzpomínat. Benzin tam zlevnil o pouhých pět haléřů a hlavní město tak kleslo až na 9. místo. Nejdražší benzin si už delší dobu drží Moravskoslezský kraj s průměrnou cenou 30,39 Kč.

U nafty vládne už čtyři měsíce Karlovarsko. Tam se také od neděle do středy nejvíce zlevňovalo, a to o 36 haléřů. Pod hranici 31 korun se stejně jako u benzinu dostala polovina krajů. Nejmenšího poklesu se podobně jako u benzinu dočkali motoristé v Praze (o sedm haléřů). Nelichotivý titul nejdražší nafty se stěhuje z Moravskoslezského kraje na jižní Moravu (31,31 Kč).

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).