Hlavní navigace

Podvodníkům neposílejte peníze ani kdyby vyhrožovali, vzkazuje SOS

Gabriela Hájková

Není tomu tak dlouho, co Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) varovalo před slovenskou společností Pro Content a později před společností Online Investment Group se sídlem na Seychelách, která provozuje web www.ms-2010.sk. Zde se v době konání Mistrovství světa ve fotbale konala také soutěž o televizory.

Po vyplnění třech otázek zákazník vyplnil formulář s osobními údaji a potvrdil souhlas se všeobecnými obchodními podmínkami. Ty ale v tomto případě plnily funkci jakési smlouvy, na jejímž základě měli klienti přístup k internetovému portálu s informacemi o mistrovství světa. Za tuto službu, která byla samozřejmě jinde volně dostupná zcela zdarma, společnost nyní požaduje 39,95 euro,  upozornil Jan Votočka, mluvčí a právník SOS s tím, že problém spočívá především v tom, že většina uživatelů netuší nic o uzavření smlouvy a nyní po nich společnost požaduje téměř 40 eur. 

Tato společnost nyní stupňuje svůj tlak na podvedené spotřebitele a urguje pod výhružkami úhradu faktur. Kromě necelých 40 eur navíc společnost požaduje i smluvní pokutu až 15 eur a úroky z prodlení. SOS proto včera podalo jménem všech poškozených trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu a radí všem podvedeným žádné peníze firmě neposílat.

Jste jedním z podvedených? Obracet se můžete na Sdružení obrany spotřebitelů, kontaktní osobou je Miroslav Huml, email: huml@spotrebi­tele.info nebo na Evropské spotřebitelské centrum ČR na mail esc@coi.cz nebo telefon 296 366 155.


Našli jste v článku chybu?