Hlavní navigace

Počet neplatících dlužníků roste. V Mostě dluží 18 lidí ze sta

Sdílet

Počet občanů s dluhem po splatnosti roste. Největší potíže se splácením mají občané na severu ČR a v Moravskoslezském kraji. V okrese Louny, Teplice, Most, Chomutov a Sokolov má zápis v negativním registru SOLUS více než 15 dospělých osob ze sta.

K 30. září 2015 evidovalo sdružení dluh po splatnosti u 8,12 % dospělých obyvatel ČR (k 30.6. to bylo pouze 8,10 %). Jejich počet v registru vzrostl počet poprvé od září 2014. „Růst počtu osob v prodlení je sice minimální, v jednotlivých krajích i v rámci celé ČR jde o setiny procenta. Přesto jde o zastavení pozitivního trendu, který pozorujeme od září loňského roku,“ uvádí Jan Stopka, tajemník SOLUS.

Celkem sdružení eviduje přibližně 700 000 občanů s dluhem po splatnosti.

Vývoj počtů osob v prodlení dle krajů
Autor: SOLUS

Vývoj počtů osob v prodlení dle krajů

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 10. 2015 23:03

  ldx (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Nebyl bych tak příkrý, jistě mezi nimi bude i několik bílých nemakačenků....

 • 27. 10. 2015 10:12

  JUDr. David Vozák (neregistrovaný) 213.235.66.---

  Dobrý den.
  Spíše je zajímavé, že se tomu tak děje v situaci, kdy se nám ekonomicky nadprůměrně daří. Dle mého názoru to odpovídá vyšší ochotě věřitelů půjčovat dlužníkům a podstupovat tím i větší riziko.

  Své hrají zcela jistě i tzv. mikropůjčky, tedy rachle a snadno dosažitelné půjčky, zpravidla online, v čstkách do 10 000 Kč. U nich je evidován meziročně nárůst cca 10 %. Je nasnadě, že takovéto drahé až rizikové půjčky pak povedou k vyšší míře nesplácení. A jsme zase u finanční gramotnosti obyvatel.

  Hezký den JUDr. David Vozák

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).