Hlavní navigace

Po managementu nejvíce vydělávají IT specialisté

Arsen Lazarevič

Podle průzkumu serveru Platy.cz má nejvyšší mzdy management společností, na druhé pozici jsou IT pozice. Hned po něm následují obory z účetnictví, finančního úseku či výroby.

Rozdíly jsou však podle toho, v jakém kraji pracujete: Nejnižší průměrný plat je v ČR v Karlovarském kraji, pracovníci v administrativě a ekonomických útvarech však berou nejnižší platy v kraji Olomouckém. Nejvíce se regionální rozdíly projevují v IT: průměrný v Praze činí 167 % platu v Karlovarském kraji. Nejvíce nivelizovaná kategorie je výroba, kde rozdíl činí necelých 31 %, uvádí Zdeněk Němec, business analytik služby Platy.cz.

Zatímco například v Praze si průměrně IT specialista vydělá 45 000 Kč, v Karlovarském kraji je to jen přibližně 25 000 Kč. Čtěte také: Práce v IT: Kde jsou největší platy a mzdy?

Našli jste v článku chybu?
  • 3. 10. 2013 13:56

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

    ze v Praze je prumer IT specialisty 45 tisic?! to je nesmysl ... zrejme maji na mysli lidi ve firmach, kteri se staraji o to, aby pani Novakova mela nainstalovany excel, a kdyz nekomu klekne pocitac, tak se vymeni zdroj, ale tyhle spravce povazovat za IT specialisty nevim nevim. Ja se pohybuji v IT firmach a tady je nejmensi platova jednotka programator a ten na tenhle sume tak mozna zacina, o dalsich co projektove ridi, pripadne navrhuji systemy uz vubec nemluvim, takze pokud nemluvime o IT pomocne sile, tak prumer je uplne nekde jinde