Hlavní navigace

Penzijní připojištění má již téměř každý druhý Čech

Sdílet

Jiří Hovorka

Za první čtvrtletí letošního roku přibylo lidí, kteří jsou připojištěni na penzi u soukromého fondu o více jak 31 tisíc. V současnosti se tedy počet účastníků penzijního připojištění přehoupl přes hranici 4,5 milionu. Míra zapojení obyvatelstva v penzijním připojištění převyšuje 70 % ekonomicky aktivních v ČR a to bez započtu penzijně připojištěných nad 60 let, uvádí zpráva Asociace penzijních fondů ČR.

Celkově měli Češi na účtech penzijního připojištění k 31. březnu uloženo 203,6 miliard Kč. Za první čtvrtletí roku 2010 vklady narostly o 3,4 miliardy Kč. Oproti loňskému březnu jsme nastřádali o 14,5 miliardy Kč více (téměř 8% nárůst).

Investice penzijních fondů míří tradičně do konzervativních způsobů investic. Nejvíce prostředků účastníků bylo tradičně umístěno v dluhopisech 80,4%,  na termínovaných vkladech a účtech bylo uloženo 10,4%, do akcií bylo vloženo pouze 1,5%, a jen 2,9% spravovaných prostředků investovaly penzijní fondy do podílových listů, uvádí dále zpráva.Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).