Hlavní navigace

Peníze vyberete z auta. Komerční banka testuje v Praze novinku

Sdílet

Jiří Hovorka

Komerční banka zkouší nový typ bankomatu zaměřený na motoristy. Instalovala ho na zkoušku na benzinové stanici společnosti Benzina v Pražských Holešovicích.

Službu založenou na americkém modelu ´DRIVE´ mají u nás motoristé spojenou s některými restauracemi rychlého občerstvení. Nyní jako první banka v ČR umožníme řidičům pohodlně vybrat peníze z bankomatu bez toho, že by museli opustit své auto. Další rozšiřování této služby bude záviset na zájmu motoristů, uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Platební a transakční služby.


Autor: Komerční banka

Bankomat na Benzině.

Speciální bankomat je výškově upraven pro pohodlné ovládání z okénka automobilu, a to i v případě SUV nebo dodávek, slibuje banka. Bankomat Komerční banky, který byl instalován na Argentinské ulici v Praze, je v provozu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Kromě výběru hotovosti přijímá i vklady.

Jaká je motivace Benziny pro zkoušku této novinky? Neustále se snažíme nabízet zákazníkům nové produkty a služby. Zavedli jsme wifi zóny s možností dobít si telefony či počítače, spustili jsme aplikaci Mycí linka a nyní nabízíme řidičům další novinku, která zvýší jejich komfort na našich čerpacích stanicích, odpovídá Marek Zouvala, ředitel odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol.

Na celém světě je podle Komerční banky instalováno přibližně 68 800 Drive-up bankomatů, což jsou zhruba dvě procenta z celkového počtu instalovaných bankomatů ve světě. Nejvíce jsou rozšířeny v USA (40 % všech bankomatů) a v Saúdské Arábii (13 %). Dalšími zeměmi, ve kterých podíl Drive-up bankomatů činí vice než procento, jsou Pákistán, Kanada, Írán, Singapur a Spojené arabské emiráty. 

Síť bankomatů Komerční banky je se 760 přístroji třetí největší v České republice. Vkládat hotovost je možné na 268 bankomatech Komerční banky. Z bankomatů KB klienti denně vyberou přes 343 milionů korun. Za stejnou dobu do nich vloží přes 106 milionů korun. Každý měsíc se uskuteční 2,2 milionu výběrů hotovosti.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).