Hlavní navigace

Názor k aktualitě OSVČ si na minimálních zálohách připlatí o téměř 400 Kč od slunce - Kde brát v obci víc klientů? Nejsou. Ale...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 11. 2018 15:49

    slunce (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    Kde brát v obci víc klientů? Nejsou. Ale ti , co tam žijí, také chtějí služby jako ve městě. Ti, co je poskytují se musí přizpůsobit platům na vesnici. Služby dělají z lásky , z důvodu, že pečují o blízké nebo děti a vnoučata. Obce jim nepomáhají. Ale bez obětavosti právě těchto živnostníků by obce vymřely. Tito obětavci nechtějí od státu podporu, nemarodí, neotravují. Ale každoročně doplácí na chamtivost státu a těch, kteří tvoří zákony pro svůj blahobyt. Nepracují 8hodin, ale přizpůsobují se potřebám na vesnici. Jejich platy nedosahují mnohdy ani měsíční minimální mzdy.
    Ta je pohyblivá . Přes to měsíčně musí vydat přes 4000,- z kapsy , ať mají vyděláno nebo ne. Nikdo se jich neptá, jestli mají z čeho zaplatit a žít. Při výplatě minimální mzdy 12200,- podnikatel musí měsíčně zaplatit zhruba 4200,-. plus nájemné., cestovné . Kolik mu asi zbude pro rodinu? 2-5.000 ? Když je chřipková sezona , je rád , že zaplatí pouze soc a zdra. Ale kdo jim každoročně zvedne minimální mzdu? Obyvatelé obcí? Ani náhodou. Když zdraží, tak zákaznici přestanou chodit. Tak musí sáhnout do svých úspor, jestli nějaké má ? Kam vše povede? Živnostníci postupně zruší živnost , půjdou na ÚP a budou dělat melouchy. Tak, jak to dělají lidé pracující ve firmách. V době volna dělají melouchy bez ŽL. Nic nepřiznávají , nic nemusí a nikdo se nad tím nepozastaví. Do kapsy jim jde mnohdy mnohem víc než lidem pracujícím na ŽL.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).