Hlavní navigace

Osobní bankroty jsou v kurzu. Je to vážně takové terno?

Sdílet

Gabriela Hájková 2. 11. 2010

Za měsíc říjen  bylo podáno 1490 insolvenčních návrhů, z toho 1018 návrhů pocházelo od fyzických osob. Počty vyhlášených osobních bankrotů, které dosud spíše kolísaly, se tak v měsíci říjnu podle společnosti Creditreform opět zvýšily.

Dalším faktorem, který zvyšuje počet insolvenčních návrhů fyzických osob je i lepší povědomí lidí o možnostech, které jim v případě platební neschopnosti skýtá insolvenční zákon, uvádí zpráva společnosti s tím, že využití osobního bankrotu jako obranu před exekucí potvrzují i údaje Exekutorské komory ČR, která letos očekává zhruba 600 tis. exekucí. To je o 118 tis. méně než v loňském roce. Naproti tomu počet insolvenčních návrhů spojených s žádostí o oddlužení se v letošním roce očekává minimálně ve výši dvojnásobku úrovně loňského roku, píše se v tiskovém prohlášení.

Že ale nemusí být od insolvence k exekuci daleko, pokud neznáte postup a nesplňujete pravidla pro oddlužení, jsme psali v článku: Oddlužení: Výhra dlužníka nebo okradení věřitele podle zákona?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).