Organizace nekuřáků chce krabičku cigaret za 200 Kč

Krabička cigaret by podle Hany Ross z American Cancer Society měla stát minimálně 200 Kč. Ubude prý kuřáků a stát vybere více peněz. Podle jejích slov je to nutné, neboť náklady na jejich léčbu podle ní dosahují 100 miliard korun. Za každého kuřáků přitom poplatníci dají 30 000 Kč ročně.

Nutné náklady spojené s negativními dopady kouření v České republice zdaleka přesahují příjem z tabákových daní, tvrdí Ross. Podle Ondřeje Jakoba z ministerstva financí je taková cena cigaret nereálná: Tímto opatřením by došlo k totální devastaci trhu s tabákovými výrobky a rovněž k výrazným výpadkům v příjmech státního rozpočtu, protože jen malá část kuřáků by byla schopna si za takovouto cenu cigarety koupit, uvedl Jakob pro server Aktuálně.cz.

K tématu čtěte: Kuřáci, dojné krávy státu

Na stát vyděláváme 160 dní. Přesto máme prostor pro snižování státní správy Které lokality patří z hlediska nehodovosti mezi nejnebezpečnější?        
jehovista
jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 5. 2012 1:44 Nový

nechcete ten vylhany nesmysl stahnout?

100 miliard? Neni to nahodou 500 miliard? Nebo tisic? XD

Patrik Chrz aura:92
18. 5. 2012 5:51 Nový

Organizace nekuřáků?

Mě by docela zajímalo, kde se tyhle organizace berou a kolik mají členů. Svaz pacientů (to je někdo jako "profesionální pacient"), organizace nekuřáků (jsem sice nekuřák, ale v životě jsem o něčem takovém neslyšel), atd.
Jinak ono nemá smysl zvedat daně příliš nad úroveň okolních států, nebo si pro cigára budou lidi jezdit do Polska stejně, jako tam teď jezdí pro benzín (a stát tak vybere méně, než před zvýšením). A taky ještě kousek a lidi si budou pěstovat tabák ve skleníku sami :D.