Spočítejte si...

Zavřít

Odškodnění se snad bude vyplácet i cestujícím autobusové dopravy

Lidé, kteří cestují dálkovými autobusy budou mít do budoucna snad také nárok na odškodnění v případě zpoždění nebo zrušení spoje, odsouhlasil Evropský parlament. Dosud legislativa upravuje pouze práva cestujících s leteckými společnostmi a u drah.

V případě zpoždění při příjezdu, které je delší než hodina a vinu za ně nese dopravce, by měl cestující nárok na náhradu škody ve výši jedné čtvrtiny jízdného. Polovinu by musel za jízdenku vrátit dopravce při zpoždění delším než dvě hodiny. Za ztrátu nebo poškození zavazadla by také nově odpovídal autobusový dopravce do výše 1800 eur, u příručního do výše 1300 eur. Nárok na odškodné by se měl zavádět také pro cestující lodní dopravy. Návrh není ještě definitivně schválen ( jak bylo možná trošku mylně jinými médii prezentováno). Ještě půjde do tzv. třetího čtení, které je plánováno na listopad letošního roku, sdělil serveru Měšec.cz Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Neplaťte zbytečně pojistku, která vám nakonec stejně příliš nepomůže Průmyslová produkce příjemně překvapila, vzrostla více, než se čekalo        
Q
Q (neregistrovaný) 193.86.121.---
9. 7. 2010 12:30 Nový

v zákonech nelze spatřovat logiku.

celé vlákno

Z logiky věci vyplývá, že jakékoliv zpoždění čehokoliv je nekvalitní službou. Pokud si koupím televizi a nejde u ní obraz, mám právo ji reklamovat. Koupím-li si boty a ony se rozpadnou, opět bych měl právo je reklamovat. To samé je u dopravy – je to podnikání se vším všudy. A pokud mi frnkne navazující spoj, tak proč neuplatnit nějakou kompenzaci?
Odškodnění bych samozřjemě nevztahoval jen na dálkovou dopravu, ale i na couráky. Stále se jedná o poskytnutí nekvalitní služby/výrobku, je jedno, jestli jedu 100 km nebo jen 20 km.
Bohužel, většina polistopadových zákonů míří proti lidem, proti spotřebitelům a v zákonech nelze spatřovat logiku. Bohužel.

AAA
AAA (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
9. 7. 2010 20:49 Nový

Re: v zákonech nelze spatřovat logiku.

celé vlákno

Bohuzel se toto nebude vztahovat na Ceske Drahy !