Hlavní navigace

"Od výplaty k výplatě" žije 14 % českých rodin

Sdílet

Redakce 1. 4. 2009

Necelá čtvrtina (23 %) českých rodin má možnost takových úspor, že si v současnosti může dovolit i dražší nákupy. Dvě procenta uvádějí, že se díky životní úrovni rodiny nemusí vůbec omezovat. Na druhé straně 14 procent rodin říká, že žije "od výplaty k výplatě“, kdy jim někdy před výplatou nezbývá ani na nákup jídla. Největší část (61 %) tvrdí, že jejich rodina při běžných výdajích vychází dobře, ale nemůže uspořit na nákladnější věci. Výsledky pocházejí z výzkumu STEM.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 4. 2009 21:59

  Ondra (neregistrovaný)
  To je ten úžasnej vybájene kapitalismus. já dřu jako vůl soboty neděle a mám 13500 čistého, nebejt mojich rodičů, tak jsem na ubytovně s posledníma.

  tohle mě naplno přesedlalo na cestu národního socialismu. Života, kde ten kdo pracuje, můře žít normální život. Ten kdo nepracuje a nechce chcípá hlady, a ten kdo je opravdu dobrej a schopnej prostě má. a né že si budou tamty nahoře přihrávat sobě, a ten kdo opravdu pracuje nebude mít nic.

  Mám dva dny volna, ale nemám už ani na holiče.....a cikáni? ty budou za pár dní brát 18000tisíc na přidavcích, na přídavcích, na který jsem jim vydělal já. vrchol naprosté drzosti je sem tahat tu špínu z Mongolska, aby tady dělali za pakatel, to samý daj mě a nejvíc se na tom napakuje nějákej kapitalsta. Mám takovej vztek, že kdyby se tady objevil nějákej chcípák, přerazil bych mu držku tyčí.
  a nejhorší na tom je, že tohle musím vydržet šest let, než vystuduju vysokou školu......
 • 2. 4. 2009 9:00

  anonymní
  Divím se, že Vás tu ještě nenapadli géniové typu HNF, V, , že jste neschopný, neučíte se cizím jazykům, nepracujete 25 hodin denně, nevycestujete do ciziny, nezvyšujete si kvalifikaci, jen fňukáte a čekáte, až vám socialisticky někdo něco dá zadarmo.
  Asi je to tím, že jste nereagoval na běžný článek, ale v rubrice "právě se stalo", kterou asi nečtou. Jinak když se tady v diskuzi k běžnému článku ozvete, posílají vás do blázinců a zmohou se jen na urážky hodné IV. cenové.

  Tak hodně štěstí v boji s vykořisťovateli!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).