Hlavní navigace

Od října dotace pro obce na auto s alternativním pohonem. Později možná i pro občany

Sdílet

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) pravděpodobně letos v říjnu vyhlásí výzvu na dotace na nákup automobilů s alternativním pohonem pro kraje a obce. V roce 2017 by se podobná výzva mohla týkat už i občanů. Vyplývá to ze zprávy Českého plynárenského svazu (ČPS).

Dotace 50 tisíc Kč by měla být vyhrazena pro vozy s CNG, dotace ve výši 100 tisíc Kč pro  hybridní auta s baterií nabíjenou z elektrického zdroje a dotace 150 tisíc Kč na nákup čistého elektromobilu.  Celkový objem prostředků v rámci této výzvy se předpokládá na 150 mil. Kč.

Aktuálně běží nebo se připravuje řada programů, které jsou komplementární s vládou schváleným Národním akčním plánem čistá mobilita a mají jediný cíl, a sice podpořit nákup vozidel na alternativní paliva, uvedl Jiří Šimek z ČPS, podle kterého Česku hrozí nesplnění ekologických závazků v dopravě.

Z průzkumu Svazu vyplývá, že větší polovina (57 %) obcí, měst a krajů by preferovala investici do elektromobilů a hybridů a zbytek (43 %) do vozů s CNG, většinou by se jednalo o osobní a užitkové vozy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).