Hlavní navigace

Od letošního roku je možné exekuce spojovat

Gabriela Hájková

Novela exekučního řádu, která platí od 1. ledna 2013, umožnila vybrané exekuce spojovat a tím ulevit dlužníkům, kterým byla každá dlužná částka vymáhána zvlášť, což vedlo k nárůstu nákladů na exekuční proces. 

V jakých případech musí věřitelé exekuce sloučit? Podrobnosti si přečtěte v článku Exekuce v roce 2013: Dlužníci budou mít lehčí život, na exekutory si novela posvítí

Našli jste v článku chybu?
 • 29. 1. 2013 19:01

  Tom (neregistrovaný) 178.248.252.---

  Upozornuji ze praxe je takova, ze spojovani ma ze zakona povinnost delat exekutor. To se obejde tak ze pokud dluzite treba za sest jizd na cerno, veritel to zasle sesti ruznym exekutorum.

  Protoze na tlak ODS zustal v zakone schvalne dodatek, ze veritel si muze sam vybrat a urcit kterho exekutora vymahanim poveri. Protoze podle ODS by bylo omezeno svobodne pravo poskozeneho urcit si kdo ho bude zastupovat.

  Je treba penize z byznysu ovladaneho lidmi napojene na strany, odvadet dale do pokladen. Jinymi slovy rozdil v tomto pripade je 50 tisic v neprospech cloveka.

  Spravne by to mel delat i soud, nicmene to automaticky neudelal, neudela. Kdyby to udelal, zase prijdou nekteri lidi o penize, takze patren nejake vsimne chodi i na soudy.

  Clovek si musi o to slouceni soudem sam zazadat, podat namitku, obratit se na Ustavni nebi nejvyssi soud a tak dale... A na to nadale spousta lidi nebude mit ani zkusenosti, trpelivost, nebo penize...