Hlavní navigace

Od června zaplatíte za jídlo elektronickou stravenkou

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 4. 2015

Společnost Edenred oznámila, že od června umožní placení za obědy elektronickými stravenkami. Ty budou mít podobu bezkontaktní předplacené karty MasterCard.

Stravenková karta Ticket Restaurant® Card nyní prochází pilotním provozem a jako první ji využijí zaměstnanci v Brně. S kartou lze zaplatit na běžných terminálech v restauracích i obchodních řetězcích s potravinami. Oproti papírovým stravenkám uhradíte přesnou částku za jídlo. Karta umožní i platbu platbu pomocí mobilní aplikace.

Zavedení elektronických stravenek oznámila také společnost Sodexo, která vydává stravenky Gastro Pass. Jako první elektronické stravenky spustila podle deníku E15 v loňském roce společnost Benefit Management.


Edenred
Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 4. 2015 10:19

  Pardál II (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Poněvadž klasické papírové stravenky v obchodních řetězcích většinou neberou tak to bude velké +

 • 23. 4. 2015 12:10

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Co lidem konecne vysvetlit, ze obedy se jako jine veci kupuji za penize. Tedy za svoji praci maji lide dostavat penize a nejake kupony ci ucelove karticky. Na tom pak parazituji tyto naprosto zbytecne stravenkove spolecnosti.

  Budou casem karty na ponozky, boty, vodu, chleba ... misto penez ?

 • 23. 4. 2015 13:47

  Tonda

  Nedělej ze sebe většího blba než si. Stravenky tady jsou proto, že umožňují zaměstnavatelům přispívat na obědy aniž by z této částky musela být zaplacena daň a odvedeno pojistné.

  Jestli je tato praxe správná, je jiná otázka.

 • 23. 4. 2015 17:06

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To by byl takovy problem tu soucasnou castku vyclenit z dani ? Ne. Ale lobby techto zbytecnych firem je silna a lide si zvykli, ze obed maji prece "zdarma".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).