Hlavní navigace

O jaké akcie je největší zájem?

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 4. 2016

Saxo Bank zmapovala, jaké akcie jsou na burze mezi jejími klienty nejoblíbenější a to v ČR i celosvětově.

V prvním čtvrtletí letošního roku patřily podle zprávy Saxo Bank na burze ve světě k nejoblíbenějším akcie společnosti Facebook. Velký zájem byl i o akcie Apple a Amazon a dále o akcie firmy Vestas Wind Systems, která se zabývá vývojem, výrobou, prodejem a údržbou větrných elektráren. Páté nejoblíbenější byly akcie skupiny Google podniků společnosti Alphabet Inc.


Autor: Saxotrader.com

Nepřekvapuje mě, když vidím, že nejpopulárnějšími akciemi mezi klienty Saxo Bank v prvním čtvrtletí roku byly akcie Facebooku (růžová barva), Googlu, Applu a Amazonu (modrá barva). Tyto společnosti podávaly v loňském roce stabilní výkony. Technologické společnosti jsou v přední linii nové ekonomiky a současné ceny jim přejí, okomentoval vývoj Pavel Drahotský, ředitel Saxo Bank pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko a s tím, že Facebooku se dařilo díky 10% nárůstu ceny akcií. Dobré výnosy a růst příjmů z reklamy společnost podpořily. Amazon ve stejném čtvrtletí nejprve propadl o 12 procent a následně posílil ke dnešku o více než 25 %. To je excelentní příklad příležitosti pro trading, dodal Drahotský.

Čeští klienti Saxo Bank podle kvartálních výsledků měli nejvíce zájem o akcie Bank of America a hodně nakupovali i akcie společnosti WebMD Health Corporation, která poskytuje informační služby pro zdravotnická zařízení. Na pomyslném třetím místě skončily akcie skupiny Google (Alphabet Inc.), čtvrtou příčku obsadila společnost Apple a pětici uzavírá biofarmaceutická společnost Medivation Inc., která se zaměřuje na vývoj terapie k léčbě závažných onemocnění, u nichž existují omezené možnosti léčby.


Autor: Saxotrader.com

Zdá se, že naši klienti odhadli dobře hodnotu Bank of America, její akcie byly v únoru na dvouletém minimu a správně vnímají skutečnost, že většina evropských bank je stále na sestupné trajektorii (modrá Deutsche Bank, fialová Bank of America, na NYSE) a většina amerických bank si prošla podstatně hlubším ozdravným procesem. Celé téma ještě umocňuje očekávání růstu úrokových sazeb v USA. To je něco, o čem může Evropa jen snít, myslí si Drahotský. Dle jeho názoru i další mezi českými klienty oblíbené společnosti vykazují růst, například akcie firmy Medivation rostly v poslední době o více než pět procent.

Top 5 nejobchodovanější akcie (celosvětově) mezi klienty Saxo Bank

1. Facebook Inc.
2. Apple Inc.
3. Amazon
4. Vestas Wind Systems
5. Alphabet Inc. – A Shares

Top 5 nejobchodovanější akcie v ČR mezi klienty Saxo Bank

1. Bank of America
2. WebMD Health Corp.
3. Alphabet Inc. – A Shares
4. Apple Inc.
5. Medivation Inc.   

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).