Hlavní navigace

O hypotéku nejčastěji žádají vysokoškoláci na manažerských pozicích

Sdílet

Bydlení ve vlastní či pronajaté nemovitosti řeší každoročně řada lidí. Podle průzkumu společnosti GfK si v příštích 12 měsících plánují vzít hypotéku pouze 2 % dotázaných. Dalších 9 % už hypotéku má a zbylí ji neplánují.

Nejvíce lidí s hypotékou (17 %), je ve věkové skupině od 30 do 39 let. Druhé největší zastoupení lidí čerpajících hypoteční úvěr pro pořízení vlastního bydlení je mezi lidmi ve věku od 40 do 49 let.

Z hlediska rodinného stavu mají hypotéku nejčastěji lidé, kteří jsou sezdaní, a to ve 13 % případů. Druhé místo zaujímají lidé rozvedení, až po nich lidé svobodní. A z pohledu vzdělání si nejvíce berou hypotéky lidé s vysokoškolským vzděláním, a to 19 % z nich. Stavební spoření má 25 % lidí a 6 % z něho v současnosti čerpá úvěr.

Naopak lidé se základním vzděláním mají hypotéky pouze ve 2 % případů. Mezi lidmi v manažerských pozicích má ale hypotéku naopak 27 %.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 3. 2019 10:12

  Pavel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Krize nechodí tak často, zbytečně bych se nebál. Úvěry s rozumem.

 • 18. 3. 2019 8:28

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Lidé se základním vzděláním si na hypotéku musí zpravidla nechat zajít chuť. Jejich mzdy jsou totiž nízké a nemají pro hypotéky potřebnou bonitu. To je logické. Článek je v tomto ohledu nepřekvapující.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).