Spočítejte si...

Zavřít

Nubuďte pohodlní a ušetřete za elektřinu

Nedávno jsme ve článku Změňte dodavatele elektřiny. Víme, kde zaplatíte nejméně porovnali ceny za silovou elektřinu v jednotlivých distribučních sítích v Česku. Výsledkem zkoumání je, že přechodem od stávajícího dodavatele elektřiny, můžete při nejběžnějším tarifu pro domácnosti (D02d) ušetřit na silové elektřině až pětinu (v distribuční síti PRE).

V anketě pod článkem se ukazuje, že drtivá většina čtenářů dodavatele silové elektřiny zatím nezměnila. V době vydání této zprávy totiž hlasovalo 83 % čtenářů pro jednu ze společností, které v České republice zajišťují distribuci elektřiny (ČEZ, E.ON, PRE), a proto jsou také automatickými dodavateli silové elektřiny (pokud neprovedete změnu).

Zbylá čísla ukazují, že nejvíce lidé přecházejí k těm dodavatelům, kteří v poslední době měly spuštěnou (nebo stále mají) marketingovou kampaň. Za výše zmíněnou trojicí se tak s odstupem řadí Bohemia Energy a RWE Energie.

Anketa

Kdo je váš dodavatel silové elektřiny?

Střípky z trhů: Španělé si půjčí dráž, Akcie ČEZ na dně Důchodci mají nárok na očkování proti chřipce zdarma        
Karel
Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
30. 9. 2010 17:13 Nový

Změna z EON na ČEZ

No jo, ale třeba já jsem přešel od EONu k ČEZu, takže není pravda, že všichni, kteří označili EON, ČEZ nebo PRE, dodavatele nezměnili.

Alfa
Alfa (neregistrovaný) ---.211.broadband2.iol.cz
3. 10. 2010 11:37 Nový

EON nebo CEZ

Je to jedno obě společnosti jsou monopolní a tak cena za odebranou energii nebude rozdílná