Hlavní navigace

Novinky ČSA pro zimní sezónu: Více letů na východ a posílení věrnostního programu

Redakce

Mimo jiné důrazem na východní trhy a rušením neefektivních linek chtějí České aerolinie pomoci vyrovnat ztrátové hospodaření. Nově přibudou nebo posílí lety do Taškentu, Almaty, Moskvy, Minska, Jekatěrinburgu, Rostova na Donu a Tbilisi. Ve střední a západní Evropě podle Petra Pištěláka z ČSA dojde k mírné redukci, což se odrazí na menším počtu letů v nekomerčních časech a zákazníci je téměř nepocítí. Pro ČSA naopak každý zrušený let znamená úsporu nákladů. Zcela zrušena bude linka do Manchesteru a New Yorku, které jsou pro ČSA ztrátové. Pro zákazníky však nadále však zůstanou code-sharová spojení.

Doslova za „zlatou žílu a trumfové eso“ označují ČSA novinku v podobě tzv. hubového létání, které cestujícím umožní využít linky ČSA i pro další destinace bez přímého spojení. Stejný systém nabízí i Lufthansa a British Airways. ČSA tak budou moci nabídnout konkurenční cenu pro přímé spoje, kde operují i další letečtí dopravci a vede se cenová válka, a zároveň nemusí snižovat cenu pro zákazníky, kteří jsou ochotni zaplatit za dražší letenku z destinací bez přímého spojení. Tzv. hubové létání vyžaduje přestup v Praze.

Mezi novinky pro stálé zákazníky ČSA patří rozšíření věrnostního programu OK plus o další odměny, možnost převodu mil mezi členy rodiny a 30% sleva na bonusové letenky v říjnu a listopadu 2009. Na přímý dotaz serveru Měšec.cz Jan Kaše potvrdil, že ČSA nechystají žádné omezení nebo zrušení věrnostního programu, naopak chystají své zákazníky motivovat k jeho využívání.

Příznivci levného létání nadále mohou vyžít levnější nabídky Click4Sky. Oproti volání některých cestujících se však nebude na stávající nabídce lowcostových letenek nic měnit a nadále zůstane nynější počet destinací i omezení.

Našli jste v článku chybu?