Spočítejte si...

Zavřít

Novinka na slovenských silnicích: Bez tzv. Karty první pomoci dostanete pokutu

Jestliže se chystáte na Slovensko, přibalte si na cestu „Kartu první pomoci“, která je od 1. května letošního roku povinnou součástí každé autolékárničky. V případě, že kartu nebudete v automobilu mít, vystavujete se při případné policejní kontrole pokutě.

Podle vyhlášky slovenského ministerstva zdravotnictví musí být Karta první pomoci odolná proti prachu a vodě. Doporučuje se proto kartu zalaminovat, případně vložit do igelitových desek.

Stáhněte si Kartu první pomoci

Poslanci schválili zákon o volném pohybu služeb v EU Klienti zkrachovalých kampeliček vyšší odškodnění nedostanou        
kliss
kliss (neregistrovaný)
13. 5. 2009 21:47 Nový

je to logicke

Slovaci, Finove nebo Nemci take u nas jiste dostanou pokutu, kdyz nemaji lekarnicku podle ceskych predpisu.
Píp
Píp (neregistrovaný)
14. 5. 2009 7:33 Nový

Poplasne zpravy

celé vlákno
Citace jisteho zdroje: "Dle našich prověřených informací se tato změna netýká vozidel registrovaných v České republice nebo jiných zemích vyjma Slovenska.
Na Slovensku dne 1.5.2009 nabyla účinnost nová vyhláška Ministerstva zdravotnicvtí SR č. 143/2009 Sb., která ustanovuje druhy a obsah lékárniček pro silniční dopravu a data platnosti jednotlivých druhů platné výhradně pro Slovenskou republiku- jedná se o kartu první pomoci.
Klíčovou informací pro nás je, že výše uvedený předpis se vtahuje výhradně na vozidla registrovaná na Slovensku. Na vozidla LPCZ, resp. registrovaná v jiných zemích se tato povinnost nevztahuje."
anonym
anonym (neregistrovaný)
14. 8. 2009 13:28 Nový

Re: Poplasne zpravy

celé vlákno
Víte jak, autor musí něco psát... . Lol
uživatel si přál zůstat v anonymitě
14. 5. 2009 7:34 Nový

RE: Novinka na slovenských silnicích: Bez tzv. Karty první pomoci dostanete pokutu

Někde jsem četl, že karta musí být jen v nových lékárničkách, u starších to není řešeno a ani není uloženo, že by do nějakého data měly být staré lékárničky tímto dovybaveny. A rovněž není znám postup Policie, jak to bude řešit.
Takže až prakse ukáže ...