Hlavní navigace

Novela stavebního zákona zdraží poplatky stavebních úřadů

Sdílet

V souvislosti s připravovanou novelou stavebního zákona Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) změní i zákon o správních poplatcích. Ty by podle slov ministerstva měly být navýšeny, neboť se neměnily od roku 1992 a stavební úřady v současné době provádějí řadu úkonů, které nahradily vydávání zpoplatněných povolení, aniž za ně mohou vybírat správní poplatek. Náročnost posuzování je přitom srovnatelná se zpoplatňovanými úkony, uvádí tiskové oddělení MMR.

Dosavadní výše poplatků se pohybovala v rozmezí 300 – 3000 korun. Nově se díky novele může cena vydání rozhodnutí o umístění stavby vyšplhat až na 10 000 korun. Uzavření veřejnoprávní smlouvy, které toto rozhodnutí nahrazuje bude v případě schválení novely zpoplatněno 5000 korunami, prodloužení platnosti územního rozhodnutí 1000 korunami, písemný souhlas s ohlášením některých staveb 2000 korunami a rozhodnutí o povolení výjimky z obecných požadavků na výstavbu 1000 korunami. Konečně znění novely zákona o správních poplatcích by mohlo být známo v průběhu měsíce října. Poté bude novelu ještě projednávat vláda.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 8. 2009 15:46

    ezer (neregistrovaný)
    POkud je stavební úřad nekompetetní, tak pak platím dnes častky, které navrhuje ke zvýšení, protože když stavební úřad udělá chybu, stejně to zaplatím já. když jsem po 5-ti letech dokázal, že stavba je opravdu v souladu s užívacím právem, protože stavební úřad si spletl lokalitu, stálo mě to 20000!!!!!! A to se bude hlídat jak.?????
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).