Hlavní navigace

Na internetu jsou nové stránky věnované reformě justice

Jiří Velinský

Ministerstvo spravedlnosti publikovalo nové stránky věnované reformě justice. Jak se na nich uvádí, jejich úkolem je uceleně informovat veřejnost o všech součástech probíhající reformy soudnictví v ČR.

Úvodní slovo na těchto stránkách patří ministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi, který zde vypovídá co jej vedlo k reformě a jaký je cíl reformy.

Shledal jsem, že justice České republiky stojí na chatrných základech zastaralých a nedokonalých zákonů, je pomalá, neefektivní a omylná, o elektronických postupech nemá téměř tušení. Alarmující bylo, že nefungovala směrem ven, k občanům, ani směrem k justičním profesionálům, píše Jiří Pospíšil a cílem reformy podle něj je: Zjednodušení a zefektivnění soudního řízení, elektronizace justice, zajištění personálního a ekonomického zázemí pro rezort.

Ministr spravedlnosti dále odkrývá to, jak bylo od počátku ve snaze o změnu postupováno: O Reformě jsme uvažovali ve dvou rovinách – na jedné straně jsme se snažili o kvalitní zázemí pro pracovníky v justici, na straně druhé jsme chtěli občanovi zaručit rychlé a spravedlivé rozhodování ve sporech.

Stránky naleznete na adrese www.reformajustice.cz.

Našli jste v článku chybu?