Hlavní navigace

Bojíte se plateb přes internet? Nově můžete zaplatit hotově na poště

Gabriela Hájková

Dnešním dnem zavádí na svých pobočkách Česká pošta novou službu superCash. Zákazníci e-shopů díky ní mohou zaplatit za služby a zboží zakoupené přes internet v hotovosti na poště. Za zprostředkování platby si pošta nic neúčtuje. Provozovatel systému superCash ale účtuje jednorázový poplatek 10 Kč.  Je jen na obchodníkovi, zda poplatek zaplatí on, nebo tuto částku uhradí jeho zákazník, uvedla Marta Selicharová, mluvčí České pošty. Dodala také, že více než 8 000 přepážek v pobočkové síti České pošty převede platbu zákazníka na účet příslušného e-shopu téměř okamžitě v reálném čase (do několika minut).

Platbu uskutečníte tak, že na poště předložíte objednávku z e-shopu a po uhrazení obdržíte potvrzení o platbě – tedy doklad o zaplacení. Platbu umožňují e-shopy, které využívají systém MANUM superCash.

Našli jste v článku chybu?
 • 15. 3. 2010 15:09

  Ja (neregistrovaný) ---.vc.shawcable.net

  > 8 000 přepážek v pobočkové síti České pošty převede platbu zákazníka na účet příslušného e-shopu téměř okamžitě v reálném čase (do několika minut).

  Ze clanku na lupe:
  Obdobně jako u karet jsou smluvně nastaveny výplatní termíny. Obchodník tedy nemá peníze k dispozici okamžikem zaplacení na terminálu Sazky, ale až se zpožděním, jako u některých jiných platebních metod. Zboží může být expedováno nebo služba uvolněna do několika minut po zaplacení, protože systém SUPERcash obchodníka informuje o zaplacení nejpozději do deseti minut od transakce.

  Tak nevim, jestli Sazka narozdil od Ceske posty zadrzuje penize (a ziskava z nich dalsi uroky) nebo jestli je to tak, jak spolecnost superCASH chce a v tomto clanku o Ceske poste je to spatne napsane, ale neco tady nesouhlasi.