Hlavní navigace

Nezapomeňte zaplatit daň z nemovitosti

Sdílet

Jiří Hovorka 27. 5. 2010

Do pondělí je třeba uhradit daň z nemovitosti. Pokud jste tak ještě neučinili, nezapomeňte, že nově je za den platby považován den přijetí částky na účet příjemce. Pošlete-li tedy běžnou platbu v poslední květnový den, zaplatíte daň z nemovitosti zcela jistě po termínu a bude vám nabíhat za každý neuhrazený den úrok z prodlení (7,75 % p.a.). Na druhou stranu ale při obvyklých částkách v řádech stokorun se sankcí obávat nemusíte. Úrok z prodlení se platí pouze tehdy, přesáhne-li hranici 200 Kč.

Proto si rozmyslete případné placení daně z nemovitosti na poslední chvíli (v pondělí) expresní platbou. Za tu zaplatíte většinou více, než za výše zmíněnou sankci. Daň můžete poslední květnový den uhradit také na pokladně příslušného finančního úřadu. Více: Za expresní platbu si banka naúčtuje 500 Kč, skutečná cena je přitom 25 Kč 

Platbu z bankovního účtu je nutno poslat na číslo účtu finančního úřadu vedeného u České národní banky a pod přiděleným variabilním symbolem. Tyto údaje zjistíte ze složenky, kterou finanční úřady posílaly během posledních dvou měsíců. Pokud ji nemáte, pak doporučujeme na finanční úřad zavolat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).