Hlavní navigace

Nevíte si rady s dluhy? Zkuste se poradit v rámci Dne bez dluhů

Sdílet

Veronika Doskočilová

Čas, kdy se v České republice a na Slovensku koná každoroční Den bez dluhů, se blíží. Letos datum konání padlo na pondělí 12. listopadu 2018.

Pokud se potýkáte se splácením svých dluhů, můžete se v pondělí 12. listopadu 2018 obrátit na jedno z 22 kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR po celé České republice. Tam vám odborníci bezplatně poradí, jak řešit vaši finanční situaci. Poradenské služby lze využít rovněž na bezplatné telefonní lince 800 800 123. Na kontaktních místech budou připraveni odborníci, kteří zhodnotí finanční situaci dlužníků s ohledem na jejich příjmy a závazky, které musí splácet. Výsledkem je konkrétní plán, jak krok za krokem postupovat, kde omezit náklady, jak sehnat další zdroj příjmů nebo jak rozložit závazky na delší časové období. Základem je ale vždy komunikace s věřitelem a realistický pohled na vlastní finanční možnosti, říká Jana Žaludová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

Organizátorem celého projektu je společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), hlavním partnerem akce je Úřad práce ČR a dalšími partnery pak Asociace občanských poraden, Nadační fond Lepší senior, Charita ČR, Dětské krizové centrum NOMIA, nezisková organizace Rubikon Centrum, Asociace inkasních agentur a její členské společnosti LogiCall Česká republika a EOS KSI Česká republika.

Našli jste v článku chybu?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).