Spočítejte si...

Zavřít

Nenechávejte prodejce aut vydělat víc, než musíte

Také jste zahlédli reklamní nabídku prodejce aut, který umožňuje vůz pořídit na úvěr od jeho partnera? Pokud o ní uvažujete, měli byste zbystřit. Za některé nabídky můžete totiž cenu vozu až dvojnásobně přeplatit. 

Poučit se můžete z odstrašujícího případu spotřebitele, který koupil vůz v bazaru Auto Esa s prezentovanou cenou 165 000 Kč. Součástí nabídky byla možnost financovat vůz úvěrem od Home Credit s následnou slevou z ceny ve výši 35 000 Kč a akontací 26 000 Kč. Z ceny vozu by měl tedy doplácet 104 000 Kč.  

Jak později zjistil, podmínky úvěru byly nastaveny tak, že za celou dobru trvání úvěru měl zaplatit 270 000 Kč. RPSN tedy dosahovala 48 %. Když se dotyčný pán po poradě s naší poradenskou linkou 299 149 009 rozhodl pro nejlepší z možných řešení – tedy využít svého práva a od úvěru ve 14denní lhůtě odstoupit, následoval další šok: společnost Home Credit vyčíslila částku, kterou má klient vrátit, na více než 180 000 Kč, do kterých si započítala i poskytnutou „slevu“ a další údajné náklady, popsala případ klienta, který se obrátil na sdružení dTest právní poradkyně Martina Vernerová

Uvedla, že s ohledem na nezákonná ustanovení ve smlouvě o úvěru je toho názoru, že vrácená částka má dosahovat hodnoty o téměř 80 000 Kč méně. Vzhledem k obtížím s těmito smlouvami spojenými proto důrazně doporučujeme nahlížet na podobné slevy a akce značně kriticky a nabídnuté podmínky i případné postupy a problémy konzultovat s odborníkem, radí Vernerová.

Dodala také, že s touto praktikou se sdružení setkává u autobazarů i při prodeji nových vozů.

České dráhy spustily nový eshop, můžete ho připomínkovat Equa bank brzy představí kompletní nabídku, zatím dává "ochutnat"        
dan
dan (neregistrovaný) ---.207.broadband.iol.cz
6. 9. 2011 10:44 Nový

Proc?

ja nechapu toto: ..."Jak později zjistil,"... jako kdy pozdeji po podepsani smlouvy? nepredpokladam ze pan je idiot a smlouvu necetl a ze si neumi vzit kalkulacku secist prvni splatku + nasobek mesicnich splatek a vyjdemu kolik za auto ve skutecnosti zaplati, bez ohledu na to kolik "slev" dostane. Takze se ptam jak to maj zaonaceny, ze to zakaznika zmate a smlouvu podepise????

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
6. 9. 2011 11:55 Nový

AAA Auto

celé vlákno

Cena vozu 80 000 Kč (Cena platí při financování vozu s vybranými partnery.), cena při platbě v hotovosti 120 000 Kč... Jen naiva si může myslet, že za auto na půjčku nakonec zaplatí méně, než kdyby vysázel peníze na dřevo.

Karlík
Karlík (neregistrovaný) 109.80.25.---
27. 9. 2011 16:02 Nový

Re: AAA Auto

celé vlákno

Dost mých známých má auta od velkých bazarů (AAA, ESA apod.) a všichni přepláceli jen v rozumné míře, s RPSN kolem 20 %, což odpovídá běžnému spotřebitelskému úvěru od banky. Jasně, pokud auto splácíš třeba 5 nebo 6 let, tak ho prostěo dost přeplatíš, ale to je normální daň za to, že nakupuješ na dluh.