Hlavní navigace

Názor k aktualitě Německá Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien začala poskytovat tuzemské korunové platby od MaT - No vzhledem k tomu, že už je dnes...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 1. 2020 21:49

    MaT

    No vzhledem k tomu, že už je dnes víc možností (a zdarma) jak mít u nás v ČR účet v € a platby z něj v rámci SEPA už jsou také buď za rozumné poplatky, nebo i zdarma (teď myslím kvůli evropské regulaci musí být za stejnou cenu, jako domácí platby), tak nějak pro ten německý účet pro sebe nevidím úplně nějakou výhodu nebo nějaký užitečný "usecase".

    Řešil jsem vloni, jak levně pořídit € a jak je dostat na eurový účet třeba u Fia (hlavně ne konverze za nějaké bankovní kurzy) a i to už má celkem řešení. V Monetí online směnárně už člověk může kupovat USD a EUR za lepší ceny, než v těch lepších pražských směnárnách. Převody mezi dvěma eurovými účty v rámci ČR (v různých bankách) už také tedy nemusí být za 200-300-400 Kč, jako ještě donedávna byly. K tomu eurovému účtu není problém mít vystavenou i kartu... Na nákupy třeba v Německu, nebo dovolenou na Slovensku ideální... Takže já jsem celkem spokojen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).