Nemáte na zlatou cihlu? Zajímavé možnosti může nabídnout i stříbro

Že roste cena zlata, to už asi nikoho nepřekvapí. Slibně ale začíná růst také cena stříbra. Dnes se na světových trzích jeho cena poprvé od roku 1980 vyšplhala přes hranici 40 dolarů za unci. Informovala o tom dnes ČTK.

K růst tomuto kovu podle agentury napomáhají především obavy z inflace a lepší růstové podmínky, než jaké má nyní zlato. Od počátku roku je to kov s nejvyšším zhodnocením. Od ledna se totiž jeho cena zvýšila o 29 %.

Růst ceny stříbra (a dalších drahých kovů) podpořila americká centrální banka, která zvýšila poptávku po těchto kovech oznámením, že hodlá obnovit nákup státních dluhopisů pro oživení tamní ekonomiky. Investoři se proto začali obávat inflace a hodnoty papírových peněz.

Někteří analytici předpokládají, že by se cena stříbra mohla vyšplhat na 50 dolarů za unci. 

Důchody v loňském roce spolykaly takřka 340 miliard Hledat zaměstnání můžete i ze svého křesla na virtuálním veletrhu práce        
pavjan
pavjan (neregistrovaný) ---.scnet.cz
11. 4. 2011 16:40 Nový

To je sice hezké,

ale v ČR je stříbro daněno 20%. Rozdíl mezi prodejní a výkupní cenou (bez DPH) je cca11% (trochu hodně, ne?). To znamená, že svými penězi nejdříve vyděláváte státu, potom obchodníkovi a při troše štěstí možná zbyde něco pro vás. Nezlobte se, ale jenom blbej investor svými penězi realizuje výdělky jiných.