Spočítejte si...

Zavřít

Nelíbí se vám ceny elektřiny? Změňte svého dodavatele

Jestli patříte mezi zákazníky velkých energetických společností, kterým dominuje společnost ČEZ, a nelíbí se vám ceny fakturované elektrické energie, můžete svobodně změnit svého dodavatele elektřiny. Pro domácnosti a podnikatelský maloodběr je změna bezplatná. Na českém trhu působí přes 300 licencovaných obchodníků s elektřinou, ale v praxi lze využít pro změnu dodavatele pouze 8 obchodníků. Jednoduchý návod na změnu dodavatele elekřiny má na svých internetových stránkách Energetický regulační úřad. Domácnostipodnikatelé si mohou sami spočítat, zda se jim změna dodavatele elektřiny vyplatí.

Samotný proces změny trvá asi tři měsíce. Nejde o nijak složitý proces, jen je potřeba provést více podpisů na smlouvy, které vám přijdou poštou domů. Dokonce nemusíte nikam jezdit. Pro některé zákazníky je hnací silou ke změně dodavatele elektřiny úspora, pro jiné zase vědomí, že se „odstřihli“ od téměř monopolní společnosti ČEZ.

Regulované nájmy stoupnou, vyplatí se vlastní nebo družstevní bydlení Minuta hovoru z telefonní budky několikanásobně zdražila        
MoB
MoB (neregistrovaný)
29. 12. 2008 9:56 Nový

Není to o strach?

Jedna věc je úspora (i když... těch pár korun mě nevytrhne, ceny různých dodavatelů se skoro neliší), ale je tam i risk - bude nový dodavatel plnit co má? Neocitnu se uprostřed zimy bez elektřiny? Nevyjde mě to nakonec díky různým poplatkům drážeji než zůstat u molocha? Mnoho otázek... a málo zkušeností těch, co to už zkusili.