Hlavní navigace

Největší krádež virtuálních měn v historii. Z japonské burzy zmizelo téměř 11 miliard korun

Sdílet

Jiří Hovorka 29. 1. 2018

Svět virtuálních měn má za sebou největší krádež v historii. Japonská burza Coincheck v sobotu oznámila, že ji hackeři připravili o 523 milionů mincí virtuální měny NEM. V přepočtu to v moment krádeže dělalo zhruba 58 miliard jenů, což je asi 10,8 miliardy korun.

Zástupci burzy oznámili, že znají adresu, na kterou hackeři uloupené peníze poslali. Později o víkendu také slíbili zhruba 260 tisícům lidem, z jejichž účtů hackeři NEM ukradli, že je burza odškodní z vlastních peněz. Poškozeným vrátí zhruba 46,3 miliardy jenů. Burza na útok hackerů přišla zhruba s osmihodinovým zpožděním.

Kryptoměna NEM je podle aktuálních údajů webu coinmarketcap.com desátou největší kryptoměnou světa s kapitalizací kolem 8,5 miliardy dolarů. Celkový počet mincí je fixní – 8 999 999 999.

Cena za jednu se momentálně pohybuje kolem hranice 0,94 dolaru. Po zveřejnění informace o hackerském útoku nepřišel na poměry virtuálních měn drastický pád, když NEM bezprostředně ztratil zhruba 11 procent z úrovně kolem 1,02 dolaru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).