Hlavní navigace

Nejčastěji si bereme hypotéku do 2 milionů na koupi bytu či domu

Sdílet

Hypotéku má v České republice sjednáno 27 % klientů bank. Většinou si ji berou lidé ve středním věku. Lidé na začátku kariéry ji spíše plánují. Vyplynulo to z průzkumu České bankovní asociace.

Máte hypotéku?
Autor: Česká bankovní asociace

Máte hypotéku?

Podíl osob s hypotékou koreluje se vzděláním a příjmem, tedy čím vyšší vzdělání či příjem, tím je pravděpodobnější, že si lidé vezmou hypotéku. V drtivé většině případů slouží hypotéka na pořízení bytu či domu k vlastnímu bydlení. Není tomu tak ale u všech hypoték.

Za jakým účelem jste si vzali hypotéku?
Autor: Česká bankovní asociace

Za jakým účelem jste si vzali hypotéku?

Ve 12 % případů lidé peníze použili na rekonstrukci již stávajícího bydlení. Někteří také zakoupenou nemovitost využijí k dalšímu pronájmu a je to pro ně investice. Malé procento Čechů pak hypotéku potřebovalo na koupi pozemku, kde chtěli začít stavět, případně chtěli zajistit bydlení pro své děti či rodiče. Nejčastější výše hypotéky pak byla do 2 0000 000 Kč. Tu mají téměř dvě třetiny dotázaných

Jak velkou hypotéku jste si vzali?
Autor: Česká bankovní asociace

Jak velkou hypotéku jste si vzali?

Nejnižší hypotéky mají lidé nad 60 let. Více než polovina má hypotéku do 1 000 000 Kč. Naopak největší podíl vysokých hypoték najdeme u mladých do 29 let, kde 14 % z nich má hypotéku vyšší než 3 miliony.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).