Hlavní navigace

Reuters: Nejbezpečnější investicí je kancelář v Praze a v centru Londýna

Sdílet

Gabriela Hájková 1. 11. 2011

V případě, že by Evropu potkala další recese, jsou nejbezpečnějšími investicemi do evropských nemovitostí kanceláře v Praze a centru Londýna. Přestože by i tuto investici v recesi ovlivnilo hospodářské zpomalení, dopad by byl ve střednědobém horizontu menší než u jiných evropských zemí. Informaci přinesla agentura Reuters s odvoláním na konzultační společnost DTZ.

Pokud dluhová krize v Evropě povede v příštích dvou letech k poklesu důvěry na trzích, celkové výnosy z nemovitostí v evropských městech by měly podle DTZ v roce 2016 dosáhnout jen 3,2 %. U pražských kanceláří by to bylo 7,4 % a v centru Londýna pak 6,6 %.

Pokud by se ekonomika udržela na současném růstu, dosáhly by podle DTZ výnosy z investic u pražských kanceláří 8,6 % a u těch londýnských 7,7 %.

Města mimo eurozónu budou zasažena méně. Domníváme se, že v případě další eskalace dluhové krize se bude investorům lépe dařit na trzích mimo eurozónu a že klíčové trhy v Německu a ve Francii, tradičně považované za bezpečné přístavy, by ve skutečnosti mohly představovat větší riziko propadu, uvádí zpráva společnosti DTZ.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).