Hlavní navigace

Úvěrový registr SOLUS po spolupráci se soukromým úvěrovým registrem nijak netouží

Sdílet

Redakce 4. 10. 2007

Sdružení SOLUS nejedná s provozovatelem internetových stránek www.registr-dluzniku.cz o jakékoli formě zpřístupnění údajů, které jsou vedeny v negativních klientských registrech SOLUS. Popírá tak informace, které zveřejnil provozovatel stránek ve své tiskové zprávě., uvádí společnost ve své tiskové zprávě. Soukromý registr provozuje společnost DEREDES.
 
Sdružení SOLUS v žádném případě neposkytuje a nebude poskytovat informace z negativních klientských registrů SOLUS žádným společnostem, které nejsou jeho členy. „Pravidla pro fungování negativních klientských registrů SOLUS jsou nastavena velmi přísně. Také díky tomu jsme v minulosti úspěšně prošli kontrolou inspektorů Úřadu pro ochranu osobních údajů, kteří potvrdili bezpečnost zpracování dat a existenci jasných a srozumitelných pravidel pro využívání našich registrů,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Sdružení SOLUS varuje spotřebitele před společnostmi, které nabízejí jakékoli služby související s negativními klientskými registry SOLUS, a zároveň nejsou členy sdružení SOLUS.  Tyto  společnosti nemohou poskytovat jakoukoli formu výpisu záznamů zpracovávaných v registrech SOLUS, ani případné existující záznamy vymazávat. Získávat informace z negativních klientských registrů SOLUS a zapisovat do nich informace mohou pouze členové sdružení, a to na základě souhlasu svého klienta.

Cílem sdružení SOLUS a jeho členů je odpovědné úvěrování. V rámci odpovědného úvěrování má sdružení SOLUS zájem o objektivní informování občanů. „Pokud mají občané jakýkoliv dotaz na fungování sdružení SOLUS, doporučuji navštívit webové stránky www.solus.cz nebo zavolat na tel. číslo  234 633 383“, doplnil Jan Stopka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).