Úvěrový registr SOLUS po spolupráci se soukromým úvěrovým registrem nijak netouží

Sdružení SOLUS nejedná s provozovatelem internetových stránek www.registr-dluzniku.cz o jakékoli formě zpřístupnění údajů, které jsou vedeny v negativních klientských registrech SOLUS. Popírá tak informace, které zveřejnil provozovatel stránek ve své tiskové zprávě., uvádí společnost ve své tiskové zprávě. Soukromý registr provozuje společnost DEREDES.
 
Sdružení SOLUS v žádném případě neposkytuje a nebude poskytovat informace z negativních klientských registrů SOLUS žádným společnostem, které nejsou jeho členy. „Pravidla pro fungování negativních klientských registrů SOLUS jsou nastavena velmi přísně. Také díky tomu jsme v minulosti úspěšně prošli kontrolou inspektorů Úřadu pro ochranu osobních údajů, kteří potvrdili bezpečnost zpracování dat a existenci jasných a srozumitelných pravidel pro využívání našich registrů,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Sdružení SOLUS varuje spotřebitele před společnostmi, které nabízejí jakékoli služby související s negativními klientskými registry SOLUS, a zároveň nejsou členy sdružení SOLUS.  Tyto  společnosti nemohou poskytovat jakoukoli formu výpisu záznamů zpracovávaných v registrech SOLUS, ani případné existující záznamy vymazávat. Získávat informace z negativních klientských registrů SOLUS a zapisovat do nich informace mohou pouze členové sdružení, a to na základě souhlasu svého klienta.

Cílem sdružení SOLUS a jeho členů je odpovědné úvěrování. V rámci odpovědného úvěrování má sdružení SOLUS zájem o objektivní informování občanů. „Pokud mají občané jakýkoliv dotaz na fungování sdružení SOLUS, doporučuji navštívit webové stránky www.solus.cz nebo zavolat na tel. číslo  234 633 383“, doplnil Jan Stopka.

Češi kupují stále více nových aut GE Money Bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů