Hlavní navigace

Nákupy v bezcelní zóně na letišti si nechte do zahraničí. Praha je (až na tabák) drahá

Gabriela Hájková

Obchody na pražském letišti jsou drahé. Vyplývá to ze srovnávacího testu německého autoklubu ADAC, který srovnal ceny v bezcelních prodejnách na 11 významných evropských letištích. Informaci přinesla ČTK.

ADAC zjišťoval, na kolik zákazníky vyjde nákup složený z 12 produktů. Jednalo se zejména o parfumerii, kosmetiku, alkohol, sladkosti a tabák. Zatímco v Praze za stejný nákup zaplatíte 565 eur (asi 14 200 Kč), na londýnském Heathrow jenom 436 eur (asi 10 950 Kč).

Největší rozdíly test odhalil v cenách kosmetiky, alkoholu a cigaret. Zatímco první dvě zmiňované skupiny výrobků jsou v pražských duty free shopech na letišti nejdražší, tabák vás zde vyjde naopak nejlevněji.

Na ruzyňském letišti zaplatíte za litr značkového koňaku skoro 67 eur, zatímco v Londýně vám na stejnou lahev stačí 37 eur. Podobný rozdíl můžete najít i u kosmetiky, kdy na Ruzyni pořídíte tentýž krém za 100 eur a v Mnichově už by vás stál jen 74 eur. Naopak deset krabiček cigaret jedné značky na pražském letišti pořídíte za 25 eur, zatímco v Paříži zaplatíte 58 eur.

Našli jste v článku chybu?