Spočítejte si...

Zavřít

Nákupy na splátky budou pouze do jednoleté splatnosti

Češi si za necelé tři roky budou moci na splátky koupit domácí spotřebiče, elektroniku nebo nábytek pouze se splatností do jednoho roku. Dosud nebyla délka splátkového kalendáře ničím omezena. Včera však Evropský parlament schválil novou směrnici o finančních službách, která stanovuje i nová pravidla pro splátkový prodej.

V Česku je o prodej na splátky stále větší zájem. Od specializovaných společností, které vedle toho půjčují i hotové peníze a vydávají platební karty, si lidé loni půjčili přes 26 miliard korun. Podle odborníků ale nové opatření na Čechy tvrdě nedopadne. Většinou lidé na splátky kupují domácí spotřebiče a elektroniku a jistinu splatí do jednoho roku. Omezit by se však mohl prodej nábytku.

Zdroj: iHNed.cz

Daňový kalendář: Spotřební daň (březen) a daň z přidané hodnoty (1. čtvrtletí) Tlustý chce předložit vlastní návrh daňové reformy        
kutil da seca
kutil da seca (neregistrovaný)
25. 4. 2007 14:50 Nový

Jaký to má důvod?

celé vlákno
Může mi někdo vysvětlit, PROČ? To se musí regulovat opravdu úplně všechno?
LK
LK (neregistrovaný)
25. 4. 2007 16:50 Nový

Re: Jaký to má důvod?

celé vlákno
Protože jsme v Evropě. Většina lidí jsou zcela evidentně imbecilní omezenci neschopni vlastního uvažování a proto je před vším musí chránit omezení, regulace, zákazy.
Koho by se mé tvrzení dotklo, ať si uvědomí, že demokracie je většinový systém. Protože takové nesmysly opravdu prochází, je zcela evidentní, že nadopoloviční většině lidí to vyhovuje.