Hlavní navigace

Nakupujte s kartou, která vám část peněz vrátí

Gabriela Hájková

Využitím některých kreditních karet můžete získat část svých prostředků vynaložených na nákupy zpět. Stačí, když najdete tu správnou kartu. Kritéria splňuje například kreditní karta Citi Shopping od Citibank, která má jako první karta banky i čip a slibuje v prvních 3 měsících po vydání karty vrácení 10 % a v dalších měsících 2 % z uskutečněných transakcí. Maximálně vám může být vráceno až 1000 Kč měsíčně. Měsíční poplatek činí 50 Kč.

Karta od Citibank se hodí hlavně na každodenní nákupy potravin a zboží běžné spotřeby, protože bonus lze získat pouze za transakce provedené na území České republiky. Pokud tedy budete nakupovat v zahraničí či na internetu, nevrátí vám banka nic. Bezúročné období na kartě může dosáhnout až 55 dní a maximální úvěrový limit až 600 000 Kč.

Přečtěte si také: Platební karty provází chaos. Víme, která banka se za vás postaví

Pokud se vám nezdá kreditní karta, najdete na trhu i debetní kartu s touto vlastností. GE Money Bank totiž nabízí jako jediná banka možnost vrácení části peněz zaplacených kartou i u karet debetních. K získání této možnosti si musíte zřídit některou z následujících variant běžného účtu: Genius Active/Active+, Genius Student, Genius Gold nebo podnikatelský účet Genius Business Active. Pro platby na internetu má GE Money Bank speciální kartu MasterCard Internet a v nabídce nechybí ani kreditní kartou bene+ od GE Money Multiservis, která vrátí 1 % z nákupu.

Výhody můžete získat i nákupem s Premia kartou od Home Credit. S debetní Chytrou kartou od České spořitelny sice nedostanete zpět peníze, ale je možné s ní střádat bonusové body za provedené platby, a za tyto body si pak z katalogu vybrat odměnu. Čtěte více: Plaťte kartou a získejte část útraty zpět.

Našli jste v článku chybu?