Na zrušení stravenek by kromě zaměstnanců doplatily také samotné restaurace

Celých 70 % Čechů, kteří dostávají ve svém zaměstnání jako benefit stravenky, by v případě jejich zrušení omezilo své stravování v restauracích, ukázal výzkum společnosti GfK Czech. Společnost vypočítala, že zrušení stravenek by mělo jako následek pokles útraty v restauracích v době oběda o 59 %, což odpovídá hodnotě 7,54 mld. Kč. Příjemci stravenek obědvají v restauracích o 53 % častěji, než lidé, kteří stravenky nedostávají,uvedl k výsledkům průzkumu Jaroslav Jíra, ředitel pro obchod a marketing GfK Czech. Dodal také, že příjemci stravenek navíc motivují k chození na obědy i lidi, kteří stravenky nedostávají a 18 % neuživatelů stravenek se při výběru restaurace rozhoduje podle toho, zda restaurace přijímá stravenky.

78 % respondentů by také chodilo do restaurace méně nebo vůbec, pokud by ta zrušila akceptaci stravenek. Majitelé dvou restaurací v Praze a Středočeském kraji, které přijímají stravenky, zareagovali na průzkum slovy, že stravenky představují 30 % objemu tržeb v restauraci. Polední menu podle nich platí hosté ze 71 % prostřednictvím stravenek, uvádí zpráva společnosti GfK Czech. 


Snižte si daň z příjmů Využijte poradnu na téma pojištění        
rc
rc (neregistrovaný) ---.76.broadband6.iol.cz
1. 3. 2010 7:02 Nový

Chtělo by to nějaký podrobnější průzkum

celé vlákno

Pokud lidé na obědy chodí v současné situaci, zcela jistě by obědvat nepřestali jenom proto, že by neměli stravenky. Prostě jíst se musí…

novaak
novaak (neregistrovaný) 77.78.70.---
2. 3. 2010 4:27 Nový

Re: Chtělo by to nějaký podrobnější průzkum

celé vlákno

Máte pravdu, jíst se musí. je ovšem otázkou, a její odpověď naznačuje onen průzkum, jak by se lidí stravovali po zrušení stravenek. Když nic jiného, tak jde o jakýsi psychologický moment, když vím, že mi někdo na ten oběd přidá, v tomto případě můj zaměstnavatel. Jinak, jak známo, řada lidí svůj oběd řeší tím, že si v nejbližší prodejně koupí kus salámu a housku, eventuálně nějaký jogurt či ovoce. Běžte se podívat kolem poledne d nějakého supermarketu, v jehož blízkosti je nějaký úřad či nějaká větší firma.