Spočítejte si...

Zavřít

Na Slovensku se změní pokuty za jízdu bez dálniční známky

Poslanci na Slovensku schválili novelu zákona o dálničních známkách, která by měla nabýt účinnosti od 1. listopadu.  Schválený návrh snižuje pokuty za jízdu po dálnici nebo rychlostní silnici bez dálniční známky ve vozidle do 3,5 tuny z 300 eur na 150 eur. Nově také bude platit, že zaplatíte-li pokutu za jízdu bez uhrazeného dálničního poplatku do 15 dnů, sníží se částka na 100 eur.

Pokud s takto pokutovaným vozem způsobíte i další správní delikty, může pokuta činit od 150 do 500 eur.

Nově se zavádí i pravidlo, že za daný přestupek může být daný řidič pokutován jen jednou za měsíc, nikoliv každý den, jak tomu bylo v minulém ustanovení zákona. Možnost pokutovat za přestupek stanoví novela zákona na dva roky, nejpozději pak musí být pokuta vymahatelná do tří let, informuje zpráva asociace ÚAMK, poskytovatele asistenčních služeb.

Nyní by se podle slovenského ministra dopravy měly začít řešit problémy s neplatícími zahraničními motoristy. Dále zmínil, že se zvažuje i zdražení 10denní dálniční známky.

V rámci preventivní prohlídky budete mít právo na více vyšetření NN Životní pojišťovna rozšířila nabídku krytí rizik i možná připojištění        
Mo
Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---
17. 10. 2016 14:01 Nový

Měnit eura a platit do Tater ještě dálniční známku ?

proč ? Vždyť doma v jeseníkách je taky čistý vzduch a krásně. A navíc je u nás málo pravděpodobné že potkáte medvěda. Což se o Tatarách už říci nedá.