Hlavní navigace

Na odevzdání daňového přiznání zbývá už jen týden. Zatím jej odevzdala polovina

Sdílet

Na odevzdání daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob zbývá už jen jeden týden. Posledním dnem pro odevzdání je totiž pondělí 1. dubna 2019. Tento den je zároveň posledním dnem pro úhradu daně. Podle informací Finanční správy však daňová přiznání k dnešnímu dni odevzdalo 32 % právnických osob a zhruba 50 % osob fyzických. Možností, jak daňové přiznání odevzdat, je hned několik:

Daňové přiznání si můžete vytisknout, případně jej vyplnit na předepsaném tiskopisu, a odevzdat jej osobně na jednom z územních pracovišť finančního úřadu. Na tom, které územní pracoviště si vyberete, nezáleží. Daňová přiznání si finanční úřad následně přepošle tam, kam územně spadáte.

Finanční úřady tento týden rozšiřují svou pracovní dobu. Od pondělí 25. 3. 2019 do pátku 29. 3. 2019 bude na pracovištích otevřeno od 8:00 do 17:00 hodin. Poslední den lhůty, tedy v pondělí 1. dubna 2019, bude otevřeno od 8:00 do 18:00 hodin.

Další možností je využít jedno z výjezdních míst, které bude v letošním roce finanční úřad provádět do jednotlivých obcí. Konkrétní datum i adresu výjezdního místa naleznete na webových stránkách finančního úřadu. Povinně elektronicky musí podání učinit mj. všichni poplatníci, kteří mají zpřístupněnu datovou schránku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).