Hlavní navigace

Na jeden důchod se skládají více jak dva plátci pojistného

Sdílet

Jiří Hovorka 23. 5. 2011

Důvodem důchodové reformy je převážně fakt, že se do budoucna má znatelně snižovat poměr poplatníků pojistného na důchodové pojištění a starobních důchodců. Poslední známý údaj z konce března tohoto roku ukazuje, že na každý jeden vyplácený starobní důchod náleží 2,17 plátce důchodového pojištění.

Česká správa sociálního zabezpečení eviduje k poslednímu březnu 2 266 348 sta­robních důchodců (2 823 583 důchodců celkem) a 4 923 898 poplat­níků důchodového pojištění.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 5. 2011 17:21

    Nemo (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz

    To je ta demagogie, která prosťáčkům slouží jako argument. Pokud by došlo ke změně trendu a ekonomický vývoj se pootočil ke společnému. Vidím docela reálně i majetkovou účast státu ve významných infrastrukturních a monopolních podnicích a tedy i další zdroj financování. Dtto mohou zajistit i poplatky za bankovní či pojišťovací licence a další možnosti, které si stát může navolit. A nakonec, přece nebudeme pořád budovat dálnice, za pár let je už budeme jen modernizovat, což je daleko lacinější než výkupy pozemků a výstavba nových. Další peníze, které mohou být k dispozici. Nebát se a nekrást. Zavřít zloděje a parazity na rozpočtu a bude dost peněz i pro důchodce. Lidské zdroje jsou, je tu 700 tisíc nezaměstnaných, jde o to je jen efektívně využít. A to stávající vládní garnitury neumí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).