Na chybu v zákoně mohou doplatit všichni vyšším pojistným

Kvůli chybě v zákoníku práce, ve kterém od ledna do června v roce 2007 nebyla uvedena věta o vyměřovacím základu, která upravuje výběr pojistného na sociální zabezpečení, hrozí státu že přijde o 130 mld. Kč, píší dnes Hospodářské noviny. Řada firem chce peníze za toto pojistné na státu vysoudit.

Pokud by měla státní kasa přijít o desítky miliard, politici se shodují, že by bylo nutné přikročit ke zvýšení sociálního pojištění, protože jinak by v rozpočtu nebyly prostředky na vyplácení důchodů a nemocenské. Návrh by podle Hospodářských novin tentokrát podpořila i ODS.

Vláda zatím nebude stanovovat datum přijetí eura DigiZone.cz: Příští rok asi ještě internet regulovat nebudeme, říká šéfka Rady pro vysílání        
vmi81
vmi81 (neregistrovaný) 147.231.100.---
22. 12. 2009 19:12 Nový

To snad ne!

celé vlákno

Je nepřípustné nechat si kvůli neschopnosti zákonodárců rozvrátit systém. Doufám, že si to konečně uvědomí i naše soudy. Systém je posvátný pro přežití druhu (nejen lidského, berme si příklad z přírody). Proto je třeba jej chránit a nedovolit jeho ohrožení chytráky a neuměteli. A demokracie oproti totalitě je systém velmi zranitelný, zamysleme se včas, koho si v příštích volbách postavíme do čela, aby jej chránil. Víc možností bohužel prostý občan asi nemá.

PAT A MAT
PAT A MAT (neregistrovaný) 94.125.218.---
15. 1. 2010 21:57 Nový

Re: To snad ne!

celé vlákno

Máš naprostou pravdu !!! Všechny zákonodárce postavit na tvrdou zem a dát jim obyčejné platy dělníků!!!