Hlavní navigace

Na čem by Češi mohli ušetřit? Někdo na módě, jiný na cigaretách

Sdílet

Pokud by Češi potřebovali šetřit, nejčastěji by se omezili v případě nákupu za alkohol a cigarety. Někteří přiznávají, že pokud by se snažili, uspořili by měsíčně 2000 Kč. Vyplývá to z průzkumu agentury PerfectCrowd pro společnost HomeCredit.

Drtivá většina dotázaných přiznává, že má i zbytečné výdaje. Jenom 7 % respondentů tvrdí, že žádné zbytečné výdaje nemá, říká Jaroslav Ondrušek, analytik společnosti HomeCredit.

Mladí lidé do 40 let si myslí, že nejčastěji jejich zbytečně vynaložené peníze putují na nákup jídla a nealkoholických nápojů. Naopak lidé nad 40 let podle svých slov nadmerně utrácejí za alkohol a cigarety.

V případě šetření se pak lidé do 30 let snaží méně nakupovat módu. Například elektroniku ale dotázaní považují za naprosto nezbytnou věc.

Více jak polovina respondentů zaměřuje svoji pozornost na slevové akce, letáky, ale i velmi oblíbené slevové portály, domnívá se, že tím mohou ušetřit nemalé finanční prostředky. S úsporami často spojují ekologické myšlení, uvědomují si, že pokud se budou chovat šetrněji k životnímu prostředí, mohou utratit méně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).