Hlavní navigace

Mzdy průměrně porostou o 2 %, růst bude akcelerovat znalost jazyků

Sdílet

Arsen Lazarevič 13. 5. 2015

Mzdy by v letošním roce měly podobně růst jako loni, jejich růst by měl přibližně dosáhnout 2 %. Jelikož je Česká republika silně exportní zemí, znalost jazyků je velmi důležitá a je branou k vyšším mzdám. V prvé řadě je to znalost cizích jazyků, a to bez ohledu na obor, uvedl obchodní ředitel agentury Grafton Recruitment Martin Ježek. Dobrá znalost cizích jazyků může zajistit i o 10 tisíc korun vyšší mzdu.

Důležitá je také úroveň vzdělání a oborové zaměření. Nadprůměrné mzdy získají především vysokoškoláci s technickým vzděláním: Technické vzdělání je obecně bránou k vyšším mzdám, a to platí i pro středoškolsky vzdělané lidi či kandidáty s odborným učňovským vzděláním. Výši mzdy ovlivňuje do značné míry i lokalita, ve které člověk práci hledá. Praha a Brno v tomto ohledu tvoří pomyslný vrchol, dodal Ježek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 5. 2015 12:13

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

    kdejaka kancelarska mys v Praze bude brat vzdycky vic nez specialista v malem meste, to tak proste je a bude, takze tyhlety rady jsou k nicemu. Bude se prestehuje clovek do Prahy a bude odpovidajicim zpusobem zaplacen nebo zustane "na venkove" a muze se stavet na hlavu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).